google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Απο νωρίς ο Α.Ο.Κ. έκανε το 1-0 στο μέτριο Διαβολίτσι

Απο νωρίς ο Α.Ο.Κ. έκανε το 1-0 στο μέτριο Διαβολίτσι

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 0-1 Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ  σε ένα αγώνα εκτός έδρας. Ο Α.Ο.Κ. πολλές φορές αποδεικνύει ότι τα εκτός έδρας παιχνίδια είναι στο φόρτε της καθώς ο αγώνας κρίθηκε από τα πρώτα κιόλας λεπτά μετά από μια καθαρή πρωτοβουλία των επιθετικών. Έτσι μετά από γρήγορη ενέργεια στο  3ο λεπτό ο Σ. Μοροσάνου απο κοντά έκανε το εκπληκτικό 0-1.
Ο ρυθμός ήταν ίδιος στο πρώτο ημίχρονο με καλές φάσεις στο 22, 36 και στο 44 ενώ στην επανάληψη παρά τις αλλαγές που σημειώθηκαν το τελικό αποτέλεσμα δεν άλλαξε καθώς οι γηπεδούχοι διατήρησαν την αμυντική τους γραμμή μέχρι το τέλος μετά τις επιθέσεις που δέχθηκαν.
 H oμάδα του Παναγιώτη Παναγόπουλου, προέρχεται από την εντός έδρας επικράτηση επί του Απόλλωνα Πεταλιδίου, με 2-0 (και τα 2 γκολ ο Μαρασίν).