google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΑΛΩΒΗΤΟΣ Ο Α.Ο.Κ. ΜΕ 3-0 ΓΟΝΑΤΙΣΕ ΤΟΝ Α.Ο. ΦΑΡΑΙ

ΑΛΩΒΗΤΟΣ Ο Α.Ο.Κ. ΜΕ 3-0 ΓΟΝΑΤΙΣΕ ΤΟΝ Α.Ο. ΦΑΡΑΙ

Αλώβητος πέρασε από την Καλαμάτα ο ΑΟΚ που επιβλήθηκε με 0-3 του Φαραί και έπιασε τον Πάμισο στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας,  ενώ περιμένει και το αυριανό αποτέλεσμα του Τσικλητήρα Πύλου για να δει την διαφορά του από την κορυφή έξι στροφές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Γιάννη Δανίκα, μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα μόλις στο 6′ όταν ο Παπαγεωργίου σέντραρε από αριστερά,  ο Γεωργιόπουλος πήρε την κεφαλιά, ο Μάρης είπε όχι,  στην επαναφορά και πάλι ο Γεωργιόπουλος την έστειλε στα δίχτυα.
Οι αριθμητικές ισορροπίες του παιχνιδιού άλλαξαν στο 27′ με τον Μαυροειδάκο να δέχεται σωστά την δεύτερη κίτρινη κάρτα του κ. Μπλάνα για φάουλ στον Γεωργιόπουλο, ενώ την πρώτη την δέχτηκε στο 21ο λεπτό για παρόμοιο φάουλ στον Γεωργιόπουλο, ο οποίος στο πρώτο μέρος δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα του Φαραί
Το Φαραί, έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 41ο λεπτό, όταν ο Πέτσι εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά, ο Καπακλής που είχε ανέβει ψηλά έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Καπετανάκης, με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερΣτο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Νίκου Γεωργακλή, είχε περισσότερη ζωντάνια στο παιχνίδι της προσπάθησε να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του ΑΟΚ, αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση
Από το 55ο λεπτό και έπειτα, ο ΑΟΚ ανέκτησε και πάλι την κυκλοφορία του παιχνιδιού, και απείλησε στο 58ο λεπτό, με τον Γαργαρώνη να εκτελεί ένα φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους αουτ
Στο 64ο λεπτό, ο Δημητρουλόπουλος με φοβερή τριαντάρα μπαλιά έβγαλε τον Μοντεσάντο μέσα στην περιοχή, εκείνος κατέβασε και σούταρε με μια, αλλά ο Μάρης έδιωξε με τα πόδια
Στο 77ο λεπτό, το Φαραί, έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία του να φτάσει στην ισοφάριση, ο μόνιμος εκτελεστής των στημένων, Άγγελος Πέτσι, εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά, ο Σεριάτος όντας μόνος του στο ύψος της μικρής περιοχής, έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Καπετανάκη
2 λεπτά αργότερα, ο ΑΟΚ, τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι, με πλασέ του Μοντεσάντου σε κενή εστία, μετά από σέντρα του Ανδρουτσή από δεξιά και τραγικό λάθος του Μάρη, που έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του
Το τρίτο ήταν και το…ομορφότερο τέρμα του αγώνα, όταν οι δυο αλλαγές του Γιάννη Δανίκα, Μανδραπήλιας και Αργυρόπουλος συνεργάστηκαν έξω από την περιοχή και ο τελευταίος με έναν κεραυνό δεν άφησε κανέναν περιθώριο αντίδρασης στον Μάρη για το τελικό 0-3
Ο ΑΟΚ, απείλησε για τελευταία φορά στο παιχνίδι στο 91ο λεπτό, όταν ο Μιτρόφ μετά από σέντρα του Γιαννόπουλου, σημάδεψε με το κεφάλι το οριζόντιο δοκάρι
*Τα αποδυτήρια των διαιτητών δεν είχαν ρεύμα και ο ρέφερι της αναμέτρησης, Γιώργος Μπλάνας(με βοηθούς τους Ρέκκα και Γκούμα,) αναγκάστηκαν με έναν φακό χειρός να συντάξουν το Φύλλο Αγώνα
ΑΟ Φαραί(Νίκος Γεωργακλής): Μάρης, Καπακλής, Μαυροειδάκος, Παπαδόπουλος(65′ Δοβλέτης), Λικάι, Μούσα, Σεριάτος, Παχής, Πέτσι, Σπανός(49′ λ.τρ Φιλανδριανός), Τσέρτος(81′ Βαβαρούτσος)
ΑΟ Κυπαρισσίας(Γιάννης Δανίκας): Καπετανάκης, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Φράγκος, Γαργαρώνης, Δημητρουλόπουλος(89′ Μιτρόφ), Γεωργιόπουλος, Ντιόπ, Κόλλιας(70′ Αργυρόπουλος), Παπαγεωργίου(85′ Μανδραπήλιας), Μοντεσάντος