google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Στην 4αδα του Κυπέλλου Μεσσηνίας Καλαμάτα, Κυπαρισσία, Πύλος και Θουρία

Στην 4αδα του Κυπέλλου Μεσσηνίας Καλαμάτα, Κυπαρισσία, Πύλος και Θουρία

Με μεγάλο ενδιαφέρον διεξήχθησαν σήμερα οι τέσσερις νοκ άουτ συναντήσεις των προημιτελικών αγώνων για το Κύπελλο Μεσσηνίας. Η Καλαμάτα έκανε την ανατροπή στη Σπερχογεία και παρ’ ότι βρέθηκε να χάνει από το γκολ που πέτυχε στο 33’ ο Κουλόπουλος, πήρε τη νίκη-πρόκριση χάρις στα τέρματα που σημείωσαν οι Βορίλας (42’), Μπινιχάκης (46’) και Κερμενίδης (84’). Ωστόσο, το παιχνίδι που έκλεψε την παράσταση ήταν αυτό στο γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», όπου η Κυπαρισσία, πήρε την πρόκριση στο προτελευταίο λεπτό της παράτασης με χρυσό σκόρερ του 3-4 τον Φώτη Παναγόπουλο, αφήνοντας εκτός …νυμφώνος τον Ολυμπιακό Καλαμάτας, ο οποίος προηγούνταν στο ημίχρονο με 2-0 και στο 5λεπτο της επανάληψης με 3-1! Ο Πανθουριακός πέρασε με 1-3 από το Δώριο εξασφαλίζοντας ένα από τα «εισιτήρια» για τους «4», ενώ το πιο εύκολο έργο είχε ο Τσικλητήρας που επιβλήθηκε στο γήπεδο της Πύλου του Μεσσηνιακού με 4-1. Στα ημιτελικά θα αναμετρηθούν σε διπλούς αγώνες (στις 11/11 και 9/12) Καλαμάτα-Πύλος και Πανθουριακός-ΑΟ Κυπαρισσίας.