google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 1-0 ΗΤΤΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΔΙΚΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ

ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 1-0 ΗΤΤΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΔΙΚΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ

Μεγάλο ματς έγινε σήμερα στην Μεσσήνη με τον Πάμισο να επικρατεί με 1-0 της Κυπαρισσίας, να πιάνει κορυφή και πλέον να έχει αυτός το πρώτο χέρι για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος.Η ομάδα των Τσίκινη – Γεωργακλή καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού είχε την υπεροχή και κάποιες χαμένες ευκαιριες με Πατσιώτη και Μανωλόπουλο χωρίς όμως να σκοράρει.Από την άλλη, η Κυπαρισσία φάνηκε ότι ήθελε το Χ αλλά στο τέλος την πλήρωσε αφού ο MVP του αγώνα Νίκος Πατσιώτης στο 85′ με κεφαλιά έκανε το 1-0.Το γήπεδο του Δημοτικού Σταδίου Μεσσήνης θύμισε σήμερα παλιές καλές εποχές μιας και ήταν ασφυκτικά γεμάτο με φιλάθλους των δύο ομάδων.Τα πράγματα δεν ξέφυγαν καθόλου εκτός αγωνιστικού χώρου και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τον κόσμο που στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων αλλά και στην διοίκηση του Παμίσου που είχε πάρει τα απαραίτητα μέτρα. Το μόνο μελανό σημείο που αξίζει να αναφερθεί ήταν η ένταση που δημιουργήθηκε στο τέλος του αγώνα εντός αγωνιστικού χώρου με ποδοσφαιριστές και παράγοντες των δύο ομάδων αλλά τα πνεύματα γρήγορα ηρέμησαν με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.
ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΦΑΣΕΙΣ ΓΚΟΛ ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΜΙΣΟΣ: Ανδρέου, Ι. Τρίψας, Κωτσάκης, Φιλόπουλος, Δημητρακόπουλος, Μωράκης, Πατσιώτης, Χ. Τρίψας, Αλεβίζος, Ηλιόπουλος, Αντωνίου.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Ντουγέρογλου, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Μανδραπήλιας, Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Μιτρόφ, Ντιόπ, Στρέπι, Μητρόπουλος, Παναγόπουλος.

1′ Έναρξη του αγώνα. Πολύς κόσμος στο γήπεδο που θυμίζει παλιές καλές εποχές.
13′ Πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.
35΄Στο ντέρμπι κορυφής στην Μεσσήνης δεν έχει σημειωθεί κάποια μεγαλη φάση με το 0-0 να παραμένει με τους γηπεδούχους να πιέζουν.
37′ Δύο ευκαιρίες χαμένες για Πάμισο που έχει ανεβάσει την απόδοση του στα τελευταία λεπτά.
45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Μεσσήνη. Πάμισος – Κυπαρισσία 0-0.
ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ
Κλείστο ματς με τον Πάμισο να έχει την υπεροχή και να χάνει δύο ευκαιρίες με τον Πατσιώτη. Από την άλλη, η Κυπαρισσία προσπαθεί να μπει με αξιώσεις στην εστία του Ανδρέου και τα κατάφερε στο τέλος με Στρέπι και Ντιόπ. Ευελπίστουμε σε καλύτερο θέαμα στο δεύτερο μέρος.
Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46′ Αποβάλλεται για διαμαρτυρία ο Νίκος Γεωργακλής από τον πάγκο του Παμίσου. Στο επόμενο λεπτό δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Χ. Τρίψα.
70′ Tελευταίο τέταρτο στο ντέρμπι της Μεσσήνης. Πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.
77′ Πρώτη αλλαγή για Πάμισο. Μπήκε ο Μανωλόπουλος, αποχώρησε ο Αλεβίζος.
78′  Σουτ Μανωλόπουλου η μπάλα άουτ.
79′ Πρώτη αλλαγή για Κυπαρισσία. Μπήκε ο Δαλαβούρας, αποχώρησε ο Μητρόπουλος.
85′ ΓΚΟΛΛ ΓΙΑ ΠΑΜΙΣΟ 1-0 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΣΙΩΤΗ.
86′ Αλλαγή και για τις δύο ομάδες. Μπούνας αντί Πατσιώτη και Σταματόπουλος αντί Ντιόπ.
88′ Στα υπόλοιπα ματς. Ανδρούσα – Εράνη 3-1 και Φαραί – Ολυμπιακός 1-1 με σκόρερ τον Πετράκο.
93′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για Πάμισο. Χαρμπίλας αντί Αντωνίου.
Καθυστερήσεις στο ντέρμπι. Πάμισος – Κυπαρισσία 1-0.
Τέλος, στην Μεσσήνη. ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 1-0. Ένταση στο τέλος…