google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Δ. Λαχανάς «Για ότι καλύτερο με Αναγέννηση»

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Δ. Λαχανάς «Για ότι καλύτερο με Αναγέννηση»

Ένα σπουδαίο διπλό σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο κατάφερε και πήρε το Καλό Νερό που επικράτησε με 3-2 της Θύελλας Μερόπης. Η τριφυλιακή ομάδα με αυτή την νίκη έκανε μεγάλο βήμα παραμονής και πλέον κοιτά τον επόμενο αγώνα με την πρωτοπόρο Αναγέννηση Παραλίας. Ο ποδοσφαιριστής Δημήρης Λαχανάς μίλησε στο taklin λέγοντας μας τα εξής: «Το Σάββατο αναμετρηθήκαμε με μια πολύ δυνατή ομάδα σε ένα από τα καλύτερα γήπεδα της Μεσσηνίας και παρόλο που ο αγωνιστικός χώρος ήταν βαρύς λόγω των ισχυρών βροχοπτώσεων το θέαμα και τα γκολ δεν έλλειψαν. Πιο αναλυτικά καταφέραμε και προηγήθηκαμε με εξαιρετική κεφαλιά του Κρητικού και πήγαμε στο ημίχρονο με το υπέρ μας 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πολύ δυνατά και καταφέραμε να σημειώσουμε και δεύτερο γκολ ύστερα από δυνατό σουτ του Τσάκαλι έξω από την περιοχή!!
Η Θύελλα μείωσε με κοντινό πλασέ μετά από απόκρουση του Ανδρουτσακη σε απέυθειας χτύπημα φάουλ !! Η ομάδα μου όμως έβγαλε αμέσως αντίδραση και καταφέραμε να πετύχουμε και τρίτο γκολ (εγώ) με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Κρητικού!! Απέμεναν 10 λεπτά στα οποία δεχθήκαμε πίεση από την ομάδα της θύελλας η οποία κέρδισε πέναλτι και σκόραρε για το τελικό 2-3. Ακολουθεί ένα δύσκολο παιχνίδι και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα κόντρα στην πρωτοπόρο Αναγεννηση Παραλίας μια εκ των τριών ομάδων οι οποίες έχουν ως στόχο το πρωτάθλημα».