google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ (1-0 ΤΕΛΙΚΟ) ΔΥΣΤΥΧΩΣ...

ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ (1-0 ΤΕΛΙΚΟ) ΔΥΣΤΥΧΩΣ...

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΜΙΣΟΣ: Ανδρέου, Ι. Τρίψας, Κωτσάκης, Φιλόπουλος, Δημητρακόπουλος, Μωράκης, Πατσιώτης, Χ. Τρίψας, Αλεβίζος, Ηλιόπουλος, Αντωνίου.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Ντουγέρογλου, Ανδρουτσής, Ζαφείρης, Μανδραπήλιας, Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Μιτρόφ, Ντιόπ, Στρέπι, Μητρόπουλος, Παναγόπουλος.
1′ Έναρξη του αγώνα. Πολύς κόσμος στο γήπεδο που θυμίζει παλιές καλές εποχές.13′ Πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.20΄ Στα άλλα παιχνίδια Φαραί – Ολυμπιακός 1-0 με σκόρερ τον Πανταζή. Ανδρούσα – Εράνη 0-0. 26′ Γκολ στην Ανδρούσα… Ανδρούσα – Εράνη 1-0. Σκόρερ ο Κρεμμυδας. 27′ Γκολ και στους Γαργαλιάνους. Τέλλος Άγρας – Σπερχογεία 1-0. Στο ντέρμπι παραπονής ΑΟ Διαβολιτσίου – Απόλλωνας Καλαμάτας 0-0.
30′ Στα άλλα ματς της Α” Τοπικής έχουμε μέχρι στιγμής τα εξής αποτελέσματα:
Ομόνοια Καλαμάτας-Δωριέας Δωρίου 1-0.
35΄Στο ντέρμπι κορυφής στην Μεσσήνης δεν έχει σημειωθεί κάποια μεγαλη φάση με το 0-0 να παραμένει με τους γηπεδούχους να πιέζουν.
35′ Γκολ σε Γαργαλιάνους και Καλαμάτα. 2-0 ο Τέλλος Άγρας με σκόρερ τους Παναδρεόπουλο και Δ. Σώκαλη και Ομόνοια – Δώριο 1-0.
37′ Δύο ευκαιρίες χαμένες για Πάμισο που έχει ανεβάσει την απόδοση του στα τελευταία λεπτά.Στο Διαβολίτσι ο ΑΟΔ έχει ανοίξει το σκορ και προηγείται με 1-0 του Απόλλωνα Καλαμάτας με σκόρερ τον Δασκαλάκη.
40′ Γρήγορη απάντηση και ισοφάριση για τον Απόλλωνα σε 1-1 με σκόρερ τον Σαραντόπουλο.
45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Μεσσήνη. Πάμισος – Κυπαρισσία 0-0.
ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ
Κλειστό ματς με τον Πάμισο να έχει την υπεροχή και να χάνει δύο ευκαιρίες με τον Πατσιώτη. Από την άλλη, η Κυπαρισσία προσπαθεί να μπει με αξιώσεις στην εστία του Ανδρέου και τα κατάφερε στο τέλος με Στρέπι και Ντιόπ. Ευελπίστουμε σε καλύτερο θέαμα στο δεύτερο μέρος.
Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46′ Αποβάλλεται για διαμαρτυρία ο Νίκος Γεωργακλής από τον πάγκο του Παμίσου. Στο επόμενο λεπτό δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Χ. Τρίψα.
65′ ΑΟ Φαραί-Ολυμπιακός Καλαμάτας 1-0
ΑΣ Ανδρούσης-Εράνη Φιλιατρών 2-0
ΑΟ Διαβολιτσίου-Απόλλωνας Καλαμάτας 2-1
ΑΟ Μεθώνης-Εθνικός Μελιγαλά 2-0
Τέλλος Άγρας-ΑΟ Σπερχογείας 2-0
70′ Tελευταίο τέταρτο στο ντέρμπι της Μεσσήνης. Πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.
82′ Ανδρούσα – Εράνη 3-0 με σκόρερ τον Κοντόπουλο. Στο ντέρμπι παραμένει το 0-0 με τον Πάμισο να πιέζει ασφυκτικά τα τελευταία λεπτά για την επίτευξη κάποιου γκολ.
85′ ΓΚΟΛΛ ΓΙΑ ΠΑΜΙΣΟ 1-0 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΣΙΩΤΗ.
88′ Στα υπόλοιπα ματς. Ανδρούσα – Εράνη 3-1 και Φαραί – Ολυμπιακός 1-1 με σκόρερ τον Πετράκο.
Καθυστερήσεις στο ντέρμπι. Πάμισος – Κυπαρισσία 1-0. Τέλος, στην Μεσσήνη. ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 1-0. Ένταση στο τέλος…