google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Ικανοποίηση για νίκη και εμφάνιση. Στόχος η Μεθώνη

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Ικανοποίηση για νίκη και εμφάνιση. Στόχος η Μεθώνη

Ικανοποίηση επικρατεί στις τάξεις της Κυπαρισσίας για τη νίκη επί της Ανδρούσας με 1-0 εκτός έδρας. Ο ΑΟΚ κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς κόντρα σε μια δύσκολη έδρα. Επίσης, εκμεταλλεύτηκε το καλύτερο τρόπο την ισοπαλία του Πάμισου και έτσι βρέθηκε πάλι στην κορυφή. O Σταύρος Δαλαβούρας μίλησε λακωνικά λέγοντας μας τα εξής: «Το ματς της Κυριακής ήταν μοιρασμένο στο πρώτο ημίχρονο από άποψη κατοχής. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμαστν καλύτεροι, βγάλαμε φάσεις και πετύχαμε το γκολ που θέλαμε.
Επίσης, να τονίσω ότι παίχθηκε και στην δυνάμη με πολλά φάουλ από τους γηπεδούχους. Όσον αφορά το επόμενο παιχνίδι, παίζουμε στην έδρα μας και πάμε για να κερδίσουμε». Από κει και πέρα, δεν υπάρχουν περιθώρια για χαρές και πανηγύρια μιας και ακολουθεί ένα δύσκολο παιχνίδι εντός έδρας την Τετάρτη με την Μεθώνη.Φυσικά, στόχος είναι μόνο η νίκη ώστε οι «κυανόλευκοι» να συνεχίσουν να βρίσκονται στην κορυφή. Τέλος, στο αγωνιστικό κομμάτι απών θα είναι ο τερματοφύλακας Θοδωρής Ντουγέρογλου που αποβλήθηκε στο προηγούμενο ματς ενώ την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Γαργαρώνη