google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΓΚΕΛΑ ΑΟΚ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΝΙΚΕΣ ΜΕ ΑΔΙΚΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ 2-2 ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ - VIDEO

ΓΚΕΛΑ ΑΟΚ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΝΙΚΕΣ ΜΕ ΑΔΙΚΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ 2-2 ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ - VIDEO

ΜΕΓΑΛΗ γκέλα έκανε η ομάδα της Κυπαρισσίας σε ένα αμφισβητούμενο παιχνίδι το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο της Κυπαρισσίας που σκόρπισε απογοήτευση στους φιλάθλους παρά την άριστη εικόνα του πρώτου ημιχρόνου. Φυσικά την ισοπαλία της τοπικής ομάδας με 2-2 με τον Αστέρα Αρφαρών εκμεταλλεύθηκαν οι άλλοι πρωτοπόροι με σκοπό να εκθρονίσουν την τοπική ομάδα από την πρωτιά.
Στο 1ο ημίχρονο που κύλησε με χαμένες ευκαιρίες αλλά και ένα δοκάρι η εικόνα ήταν δυνατή με φάσεις στο 9ο, 22ο, 31ο και 43ο λεπτό αλλά με πολλές επισημάνσεις από την διαιτησία για ενέργειες που κατέληξαν σε φάουλ. Πάντως ο ρυθμός ανέβηκε κοντά στο 34ο λεπτό όταν σε πλάγια θέση με καλή ορατότητα ο Μητρόβ πλάσαρε σωστά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 με το οποίο έληξε το ημίχρονο.
Στην επανάληψη μια φάση για τέρμα σημειώθηκε στο 49ο λεπτό, αλλά η λύτρωση ήρθε μόλις στο 57' όταν ο έμπειρος Ντιόπ βρήκε την ευκαιρία στην μικρή περιοχή να σουτάρει με σιγουριά αποθεώνοντας με το 2-0 το οποίο ήταν το σκορ που επιθυμούσε η ομάδα. Όμως ο προπονητής Παναγόπουλος φαίνεται ότι ανακουφίστηκε κάνοντας αλλαγές με νεαρούς παίκτες στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν με διαφορά 3 λεπτών! Δηλαδή με δύο γκολ στο 62 και στο 65 λεπτό. Λίγο μάλιστα έλειψε κοντά στο 86 να απειληθεί η εστία της Κυπαρισσίας η οποία σώθηκε από βέβαιη τύχη με το σκορ να αδικεί την ομάδα που μετά από 7 σερί νίκες γνώρισε μια άδικη ισοπαλία