google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Έχασε με βαριά καρδιά 0-2 ο Α.Ο.Κ. που έστεψε Πρωταθλητή τον Μελιγαλά

Έχασε με βαριά καρδιά 0-2 ο Α.Ο.Κ. που έστεψε Πρωταθλητή τον Μελιγαλά

ΑΤΥΧΟΣ με αρκετές αδυναμίες εμφανίστηκε ο Α.Ο. Κυπαρισσίας στο ντέρμπι της Κυριακής στο γήπεδο της πόλης απέναντι στον Πρωταθλητή πλέον μετά την μεγάλη ήττα της τοπικής ομάδας του Εθνκού Μελιγαλά που μπορεί να μην έχει γήπεδο με χλοοτάπητα-καθώς προπονείται στο Δώριο- αλλά τα κατάφερε. Μάλιστα υπέρ των φιλοξενουμένων ήταν σύμφωνα με την τεχνική ηγεσία η κακή κατά γενική ομολογία διαιτησία που διαμόφωσε το αρνητικό αποτέλεσμα για την τριφυλιακή ομάδα.
Στο πρώτο ημίχρονο κοντά στο 32 η απόδοση ήταν αρκετά καλή παρά τις απουσίες και το σχήμα που διαμόρφωσε ο τεχνικές Τάκης Παναγόπουλος όταν σημειώθηκε το 0-1 κάτω από συνθήκες μάχης κοντά στην μιρκή περιοχή. Όμως ούτε η επανάληψη δεν άλλαξε το αποτέλεσμα παρά τα πολλά κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων και τα φάουλ που κέρδισε έχοντας όμως μια μεγάλη ευκαιρία κοντά στο 73 περίπου. Έτσι με πλασέ χωρίς να συναντήσει αντίσταση στην άμυνα ο Αλεξανδρόπουλος ολοκλήρωσε για τον Μελιγαλά το τελικό 0-2 χωρίς να σημειωθούν άλλες εκτροπές ο οποίος μόνους του σούτερε χωρίς να τα καταφέρει ο Μπέλλης ο οποίος ήταν πολύ μέτριος και κατώτερος των περιστάσεων.
Μετά το τέλος της συνάντησης οι 2 προπονητές έδωσαν τα χέρια ενώ οι φιλοξενούμενοι ξέσπασαν σε πανηγύρια για την άνοδο, ενώ οι φίλαθλοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για την διαιτησία αποχωρώντας με κρύα καρδιά από το γήπεδο....Τώρα όλοι ελπίζουν πλέον στο Κύπελλο Μεσσηνίας...την Μεγάλη Τετάρτη το μεσημέρι...Στη φωτο το παρολίγο γκολ του ΑΟΚ κοντά στα δίχτυα των αντιπάλων...