google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Με το δεξί άνοιξε ο 2ο γύρος γράφοντας 4-0 ο άπαιχτος Α.Ο.Κ.

Με το δεξί άνοιξε ο 2ο γύρος γράφοντας 4-0 ο άπαιχτος Α.Ο.Κ.

ΜΕ το δεξί έκανε ποδαρικό ο Α.Ο. Κυπαρισσίας στην πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου για το Πρωτάθλημα της Α τοπικής κατηγορίας με ένα αποτέλεσμα που ικανοποίησε όλους τους φιλάθλους καθώς το σκορ σταμάτησε τελικά να δείχνει στο κοντέρ στο 4-0!
Ο ΑΟΚ πίεσε δυνατά κάνοντας την καλύτερή του εμφάνιση με προδιαγραφές για το τελικό αποτέλεσμα καθώς από το 20ο κιόλας λεπτό μετά από έξυπνη πάσα στα πόδια του Μητρόβ κατάφερε σε κοντινή απόσταση να κάνει το 1-0 ανοίγοντας το σκορ. Ο ρυθμός διατηρήθηκε υψηλός όταν μετά από φάση στην μικρή περιοχή μπερδεύοντας την άμυνα του Ασπροχώματος ο Συγγέρης σούταρε με σιγουριά ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με 2-0. Ωστόσο η τοπική ομάδα δεν έμεινε εκεί όταν διεξήχθη η επανάληψη. Πιο συγκεκριμένα στο 74 μετά από άδεια άμυνα των φιλοξενουμένων ο Μητρόφ κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας για δεύτερη φορά το 3-0, ενώ λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα ο Παναγιωτακόπουλος φιλοδώρησε με ένα ακόμα τέρμα για τους γηπεδούχους. Ο Α.Ο.Κ τώρα διεκδικεί την πρωτιά αφού έχει 33 βαθμούς και βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τον Εθνικό Μελιγαλά.