google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Τεσσάρα ο Α.Ο.Κ. παρά το κρύο καθάρισε τον Ηρακλή Καλαμάτας

Τεσσάρα ο Α.Ο.Κ. παρά το κρύο καθάρισε τον Ηρακλή Καλαμάτας

ΜΕ ένα παιχνίδι που θύμιζε προπόνηση ή καλύτερα περίπατο ο Α.Ο. Κυπαρισσίας στην 6η αγωνιστική ημέρα του Πρωταθλήματος στο γήπεδο της πόλης με 2 τέρματα σε κάθε ημίχρονο συντονίζοντας τον δυνατό ρυθμό του απέναντι στον Ηρακλή Καλαμάτας.
Στο πρώτο 45λεπτό μπήκε δυνατά καταφέρνοντας ένα δοκάρι μόλις στο 10ο λεπτό ενώ ο ρυθμός ήταν γρήγορος παίζοντας κυρίαρχο παιχνίδι στην μικρή περιοχή του αντιπάλου με αποτέλεσμα μόλις στο 40ο λεπτό μετά από έξυπνη ενέργεια να στείλει την μπάλα στα δίχτυα ο πορτιέρο της ομάδας Συγγέρης κάνοντας έξυπνα από κοντινή απόσταση το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα πριν την εκπνοή του αγώνα μετά από καθοριστικό πλασέ καθάρισε την φάση που ήταν σε εξέλιξη ο
Παναγιωτακόπουλος.
Στην επανάληψη ο ρυθμός διατηρήθηκε παρά το τσουχτερό κρύο στο γήπεδο καθώς η άμυνα του Ηρακλή ήταν διάτρητη κρατώντας μόνο τα προσχήματα από μια ομάδα που διατήρησε ίδιο μοτίβο και δεν άντεξε στην υπεροχή του ΑΟΚ καθώς λίγα λεπτά μετά την αλλαγή του ο Σταματογιαννόπουλος σκόραρε στην αντίπαλα εστία με το χορταστικό 3-0 κοντά στο 68ο λεπτό ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε 14 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα όταν μετά από έξυπνη ενέργεια ο Παναγιωτακόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τους γηπεδούχους οι οποίοι πήραν ένα καλό προβάδισμα στην βαθμολογία και τώρα στοχεύουν να αναρριχηθούν για τα καλά στην κορυφή...Τις φωτογραφίες μας έστειλε το www.kyparissianews.com