google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Αδιαφιλονίκητο φαβορί ο Α.Ο. Κυπαρισσίας για άνοδο..

Αδιαφιλονίκητο φαβορί ο Α.Ο. Κυπαρισσίας για άνοδο..

ΑΔΙΑΦΙΛΟΝΙΚΗΤΟ φαβορί για την άνοδο στην Δ Εθνική κατηγορία παραμένει ο Α.Ο. Κυπαρισσίας που για μια ακόμα φορά παρά το κρύο και την βροχή για λίγο απέδειξε την ανωτερότητά του στην έδρα του. Αυτή την φορά δεν είχε σταματημό, με την Μεθώνη να δείχνει αδύναμη να αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο του Πρωταθλήματος και να διατηρεί τα ηνία στην κούρσα της ανόδου.
Το παιχνίδι από την αρχή καταγράφηκε δυνατό καθώς στο 5ο μόλις λεπτό ο Κιούτακ με εύστοχη πάσα φιλοδώρησε την εστία της αντίπαλης ομάδος με το 1-0 ανοίγοντας το σκόρ, ενώ ελάχιστα λεπτά αργότερα στο 8ο λεπτό ο Δ. Μικελάτος πέτυχε το 2ο γκόλ για την ομάδα του ΑΟΚ καταφέρνοντας με δυνατό σούτ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με μια καλή φάση στο 38ο λεπτό όπου πάλι ο Κιούτακ με χατ τρίκ κατάφερε να πάρει τον πόντο γράφοντας το 3-0. Δυνατή επανάληψη είχαμε και στο 2ο ημίχρον όπου στο 50ο λεπτό ο Γεωργόπουλος έγραψε μετά από κεφαλιά και σούτ το 4-0, στο 66ο λεπτό ο Κιούτακ ανέβασε το κοντέρ στο 5-0, στο 76ο λεπτό ο Δ. Μικελάτος μετά απο φάουλ έγραψε χωρίς να υπολογίζει τον χρόνο το 6-0 και ο εφτάσφαιρος ΑΟΚ ολοκλήρωσε αποτελειώνοντας τον αντίπαλό του μόλις στο 90ο λεπτό με γκόλ του Μικελάτου στο 7-0. Η Ομάδα αρχίζει να ξεφεύγει βαθμολογικά πλέον και απομένουν περίπου 12 αγώνες για την ολοκλήρωσης της αγωνιστικής περιόδου.