google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Επιστροφή στις νίκες για ΑΟΚ, Μείωσε στους 3 την διαφορά

Επιστροφή στις νίκες για ΑΟΚ, Μείωσε στους 3 την διαφορά

Επιστροφή στις νίκες για ΑΟ Κυπαρισσίας καθώς επικράτησε δύσκολα της Σπερχογείας με 2-0.
Το συγκρότημα του Νίκου Φρούσου άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Κόλλια να νικάει τον Τσούλο, 6 λεπτά πριν το γκολ οι γηπεδούχοι είδαν τον χάρο…με τα μάτια τους καθώς ο Δημητρίου έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αντωνόπουλο.
Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση αλλά στο 60′ έμειναν με παίχτη λιγότερο καθώς ο Κουμούτσος αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη του Κου Ζαρακοβίτη.
Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 83′ λεπτό με αυτογκόλ του Έλτον Ντέρζια, ο οποίος άθελα του νίκησε τον Τσούλο.
Με αυτό το αποτέλεσμα και σε συνδυασμό με την ήττα του Παμίσου(2-0 απο τον Εθνικό) και την ήττα του Τσικλητήρα απο τον Πανθρουριακό(5-1) μείωσε την διαφορά στους 3 βαθμούς.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Αντωνόπουλος, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Γεωργιόπουλος (75΄ Καμποσιώρης), Γαργαρώνης, Δημητρουλόπουλος, Αργυρόπουλος, Κόλλιας (87΄ Ζαφείρης), Παναγόπουλος, Παπαγεωργίου, Μανδραπήλιας (67΄ Κωνσταντόπουλος)
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Τσούλος, Κουμούτσος, Δικαίος, Κουρέας, Ντέρζια, Γεωργαντάς (87΄ Καραματσούκης), Κουλόπουλος, Μαλλικούρτης, Χριστόπουλος (65΄ Καραχάλιος), Ζουμπόπουλος, Δημητρίου