google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Άγρας και Κυπαρισσία έπαιξαν φιλικό για τον Δημήτρη – Νίκη με 3-2 για τον Άγρα

Άγρας και Κυπαρισσία έπαιξαν φιλικό για τον Δημήτρη – Νίκη με 3-2 για τον Άγρα

Ο Τέλος Άγρας αντιμετώπισε την Κυπαρισσία, στο γήπεδο των Γαργαλιάνων, σε φιλικό παιχνίδι σήμερα το απόγευμα στις 4.30. Σε έναν αγώνα που παρά το γεγονός ότι ήταν φιλικός και οι δύο ομάδες το αντιμετώπισαν με μεγάλη σοβαρότητα και πρόσφεραν ωραίο θέαμα, με τον Τέλο Άγρα να επικρατεί με σκόρ 3-2. Το παιχνίδι είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα, καθώς τα έσοδα δόθηκαν για την οικονομική ενίσχυση του Δημήτρη Πετρόπουλου που το τελευταίο διάστημα περνάει μία από τις πιο δύσκολες περιόδους της ζωής λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας. Μάλιστα στο ημίχρονο παίκτες και παράγοντες των δύο ομάδων συνομίλησαν με τον Δημήτρη, του ευχήθηκαν περαστικά ενώ φωτογραφήθηκαν μαζί του. Ο πρόεδρος του Τέλου Άγρα κ. Β. Αγγελόπουλος πρόσφερε στον Δημήτρη μια φανέλα της ομάδας.
Στον αγωνιστικό τομέα, οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με την ομάδα της Κυπαρισσίας να πατάει καλύτερα, ήταν όμως οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν 1-0 στο 41′, μετά από ωραίο σουτ του Νάκου έξω από την περιοχή, ενώ ενδιάμεσα ο Κόλλιας είχε δοκάρι για την Κυπαρισσία στο 31′ με υπέροχη ενέργεια και καταπληκτικό ανάποδο «ψαλιδάκι». Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα της Κυπαρισσίας ισοφάρισε στο 47′ με τον Παναγόπουλο ενώ στο 56′ ο Κωστακιώτης έκανε το 2-1 μετά από έυστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Το 3-1 έκανε ο Νλακος με σουτ μέσα από την περιοχή στο 78′. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2 στο 87′ με τον Δημητρώφ. Η ομάδα του Τέλου Άγρα ευχαριστεί την ομάδα της Κυπαρισσίας που αποδέχθηκε την πρόσκληση για την φιλική αναμέτρηση. ΠΗΓΗ gargaliaonionline.gr