google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΗΝ Β ΤΟΠΙΚΗ ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΗ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΗΝ Β ΤΟΠΙΚΗ ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΗ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΗ ήταν τελικά η πρεμιέρα για την Β τοπική που έληξε με ισοπαλία, 2 κόκκινες κάρτες, αρκετά φάουλ και εντάσεις στον αγωνιστικό χώρο σε ένα δύσκολο αγώνα όπου οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στην επανάληψη μετά την αποβολή με κόκκινη κάρτα στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης του αρχηγού του Παναθηναικού λόγω φάουλ.
Παρότι το ημίχρονο έληξε με 0-0 με καλές εντυπώσεις σε ένα ήρεμο παιχνίδι ο ρυθμός άλλαξε όταν στο 52' ο Παναθηναικός εκμεταλλευόμενος τα κενά στην άμυνα διαπέρασε την μικρή περιοχή των γηπεδούχων με ευκολία κάνοντας το 0-1 το οποίο έδειξε τις αδυναμίες των γηπεδούχων οι οποίοι όμως μετά από 2 αλλαγές προσπάθησαν να αναπληρώσουν. Ωστόσο δεν έλειψαν οι εντάσεις καθώς μετά από κόρνερ σημειώθηκε σύγκρουση παικτών για διεκδίκηση της μπάλας κι ενώ η φάση είχε διακοπεί παίκτης του Ηρακλή κινήθηκε απειλητικά κατά αντιπάλου στο 68 με αποτέλεσμα οι συμπλοκές να ήταν σοβαρές.
Όμως η μεγάλη κόντρα σημειώθηκε όταν στο 78 λεπτό μετά από κόρνερ στην βόρεια πλευρά κοντά στο Κονόμη και Ζουρτσάνο τελικά η μπάλα κατευθύνθηκε στην μικρή περιοχή και ενώ ο τερματοφύλακας του Παναθηναικού βρέθηκε στο έδαφος σημειώθηκε το 1-1 το οποίο σφύριξε με καθυστέρηση ο διαιτητής του αγώνα Καρβούνης επικύρωσε το αποτέλεσμα που εξελίχθηκε σε φραστικές και παρά λίγο επεισόδια μεταξύ των παικτών και του πάγκου Ηρακλή-Παναθηνιακού με αποτέλεσμα να σημειωθεί καθυστέρηση μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Έτσι επικυρώθηκε το αποτέλεσμα αλλά η ένταση ούτε μετά την λήξη του αγώνα κοντά στα αποδυτήρια και οι παράγοντες των 2 ομάδων θέλησαν να ηρεμήσουν τα πνεύματα....