google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Το 1-2 'μαχαίρωσε' τον ΑΟΚ απο το Μαχαιράδο..

Το 1-2 'μαχαίρωσε' τον ΑΟΚ απο το Μαχαιράδο..

ΔΕΝ κατάφερε να πάρει το τρίποντο πλέον ο ΑΟΚ και οι ποδοσφαιριστές του νεαροί επι το πλείστον λόγω πολλών απουσιών που στοίχισαν κοντράρισαν όσο μπορούσαν τον Αστέρα Μαχαιράδου οι οποίοι επέστρεψαν με τους βαθμούς της νίκης στις αποσκευές τους, μετά το 2-1 που σημείωσαν επί της Κυπαρισσίας, με ένα παιχνίδι γεμάτο βροχή και άνευρο πρώτο ημίχρονο.....
Οι φιλοξενούμενοι κάνοντας κατοχή γηπέδου χωρίς υπεκφυγές κατόρθωσαν να προηγηθούν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη να διατηρήσουν τα ηνία Ο Πάστρας στο 22΄ και ο Πήλικας στο 44΄ ήταν οι σκόρερ για τη νησιώτικη ομάδα.
Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο άσκησαν δυνατές πιέσεις την άμυνα του Αστέρα, όμως δεν είχαν τα προσδοκούμενα αποτελέσματα. Μετά απο χαμένες ευκαιρίες και παλινωδίες οι ποδοσφαιριστες του ΑΟΚ, κατάφεταν να μειώσουν το σκορ με τον Γεωργόπουλο στο 78΄. Τα επόμενα 3 παιχνίδια μετά τις γιορτές του Πάσχα μάλλον δεν μπορούν να ανακόψουν την πορεία του στην Α Τοπική κατηγορία όπου θα αγωνιστούν με τον Μεσσηνιακό....

Oι συνθεσεις των ομαδων:

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Μπίζος (46΄ Μπέλι), Δασκαλάκης, Σιγιέρης, Γεωργαλής (46΄ Μορεσάνου), Στρατικόπουλος, Γεωργόπουλος, Κουρκουμέλης (46΄ Μπούρδος), Δαραμάρας, Ανδρουτσής, Λυδιώτης, Παναγόπουλος

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ: Ρίκος, Χριστοδουλόπουλος (20΄ λ.τρ. Μεμάι), Βάλβης, Βυθούλκας, Αρκαδιανός, Καλαμαράς, Τσάνης, Παπαδάτος (58΄ λ.τρ. Μπάστας), Πάστρας, Ματαράγκας, Πήλικας (84΄ Αντίοχος Χ.)