google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Νάτος, νάτος ο νέος Πρωταθλητής!

Νάτος, νάτος ο νέος Πρωταθλητής!

ΣΤΟ βάθρο του Πρωταθλητή βρίσκεται ο Α.Ο. Κυπαρισσίας με την άνοδό του στην Δ Εθνική κατηγορία μετά το ξεκάθαρο 5-0 επι του Αίαντα Καλαμάτας που δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ανωτερότητα του Πρωταθλητή σε ένα όμροφο παιχνίδι. Στο 1ο ημίχρονο το σκόρ άνοιξε κιόλας απο το 15ο λεπτό περίπου όταν απο κόρνερ του Λυδιώτη με έξοχη κεφαλιά ο Γεωργόπουλος κάρφωσε την μπάλλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους, ενώ το σερί επιτυχιών συνεχίστηκε λίγο αργότερα στο 20ο λεπτό όταν απο σέντρα του Κιούτακ απο δεξιά πιάνει την κεφαλιά ο Συγγέρης και χτυπά η μπάλλα στα δίχτυα αλλά στο γυρισμό ο Μικελάτος σκοράρει απίστευτα κάνοντας το 2-0 απο νωρίς.
Το σερί επιτυχιών συνεχίστηκε ξανά όταν στο 25ο λεπτό απο κόρνερ που κέρδισε ο Λυδιώτης στα δεξιά, η μπάλα πλασαρίστηκε τέλεια στα πόδια του Εκμετζίδη ο οποίος χωρίς δισταγμό έγραψε το ηρωικό 3-0 ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη συνεχίστηκε ο μαινόμενος ΑΟΚ όταν στο 63ο λπετό ο Γεωργιόπουλος έκανε την κινησή του στην μικρή περιοχή περνώντας του αμυντικούς του Αίαντα γράφοντας το 4-0 για να εκτιναχθεί στα ύψη το κοντέρ ενώ στο 82ο λεπτό μετά απο κόρνερ ο Μικελάτος σουτάρει κόντρα στους φιλοξενούμενους ολοκληρώνοντας με το 5-0 ενώ το παιχνίδι τερματίστηκε λιγο πριν την λήξη του απο τον διατητή της συνάντησης αφού φάνηκε καθαρά το αποτέλεσμα της συνάντησης. Με πληροφορίες και απο το www.kyparissianews.gr