google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Α” ΤΟΠΙΚΗ: ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 6-0

Α” ΤΟΠΙΚΗ: ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 6-0

Την μεγαλύτερη σε έκταση σκορ και νίκη πέτυχε η Κυπαρισσία που επικράτησε στην έδρα της με 6-0 του Ολυμπιακού Καλαμάτας.Η ομάδα του Αλέξη Μαντζούνη εκτός από ένα εύκολο τρίποντο, πήρε και μια άτυπη ρεβανς από την ήττα – αποκλεισμός από το Κύπελλο.Από την άλλη, ο Ολυμπιακός Καλαμάτας γνώρισε βαριά ήττα αλλά παρατάχθηκε με πολλές απουσίες.
Στο 36′ ο Φ. Παναγόπουλος με σουτ έκανε το 1-0. Στο 38′ ο Λυδιώτης με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.Στο 69′ ο Ανδρουτσής έκανε την σέντρα και ο Μπάλλας με κεφαλιά πέτυχε αυτογκολ κάνοντας το 3-0.
Στο 76′ ο Καμποσιώρης που αγωνίστηκε για πρώτη φορά με την φανέλα του ΑΟΚ με πλάσε σε κενή εστία έγραψε το 4-0.Στο επόμενο λεπτό ήταν η σειρά του Κόλλια με σουτ να πετύχει γκολ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 5-0.Στο 85′ ο Γ. Παναγόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το τελικό 6-0.Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπλάνας, με βοηθούς τους Τσίρμπα και Τσουλάκο.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Ντουγέρογλου, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Γ. Παναγόπουλος, Γαργαρώνης, Λυδιώτης,  Ντιόπ (46′ Κόλλιας),  Καρατζούλιας, Φ. Παναγόπουλος (65′ Κωνσταντόπουλος), Θεοδωρακόπουλος (75′ Μπακόπουλος), Καμποσιώρης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Κωνσταντακόπουλος (46′ λ.τρ. Γεωργουλάκος), Τσαναλίας, Παπαλέξης, Πολυμενέας, Μπάλλας, Αργάνης, Αναγνωστόπουλος, Κουτρουμπής (54′ Δούβας), Κούτρης, Φιλάι (58′ λ.τρ. Μούντανος), Μαρούδας.