google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Ο Α.Ο.Κ. αυτοκτόνησε στο 74΄ από τον Τέλλο Άγρα με 3-1!

Ο Α.Ο.Κ. αυτοκτόνησε στο 74΄ από τον Τέλλο Άγρα με 3-1!

ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ για το τοπικό συγκρότημα , -αρά τα πρόσφατα θετικά αποτελέσματα είχε ο Α.Ο.Κ. απέναντι στους Γαργαλιάνους από μια ομάδα που ως γηπεδούχος  επικράτησε στο γήπεδο Γαργαλιάνων μπροστά στους οπαδούς του με σκορ 3-1! Παρότι από νωρίς ήταν έτοιμη η ισοπαλία Από κει και πέρα, το συγκρότημα της αρκαδιάς, μέχρι το 74ο λεπτό κρατούσε με "νύχια και με δόντια" το βαθμό της ισοπαλίας, αλλά στο τελευταίο 20λεπτο οι «ερυθρόλευκοι» του Θανάση Λακριντή, ανέβασαν την απόδοσή τους, και "καθάρισαν" όπως προαναφέραμε τους Κυπαρίσσιους με τρία τέρματα. Συγκεκριμένα, στο 71ο λεπτό ο Μπότσης πέτυχε το 1-0, στο 85΄ο έμπειρος αχαιό επιθετικός  Μιχάλης Μπενέτος το 2-0, στο 89΄ο Θόδωρος Δασκαλάκης μείωσε σε 2-1, και στο 90ο λεπτό και πάλι ο Μπενέτος το 3-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Επίσης, εύκολο έργο είχε ο Μεσσήνιος ρέφερι Ηλίας Νικολόπουλος με τους συνεργάτες του Κότσαρη και Τουρλομούση
ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ (Θανάσης Λακριντής): Θεοδωρόπουλος, Σπίρτος, Τσίμπιτσης, Δημητρόπουλος, Μπότσης, Ανδρώνης (23ο λεπτό λ.τ. Λίτσας, στο 89΄τη θέση του πήρε Ζόμπολας), Μπενέτος (90+ Βακαλόπουλος), Γεωργιόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Seferasi και Colesnienko.
Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΊΑΣ Τάκης Παναγόπουλος: Maracine, Μπαριάμης, Αναγνωστόπουλος, Ανδριόπουλος, Γαργαρώνης, Δασκαλάκης, Σταματελόπουλος, Morosanou (22οΑνδρουτσής), Ζούμπουλι (53; Μανδραπίλιας), Χρονόπουλος και Erssim