google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Ο Εθνικός Μελιγαλά 2-1 την Ν. Μανολάδα, ήττες για Πάμισο, Εράνη με 3-0…

Ο Εθνικός Μελιγαλά 2-1 την Ν. Μανολάδα, ήττες για Πάμισο, Εράνη με 3-0…

Ο νεοφώτιστος Εθνικός Μελιγαλά, ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 5ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο, του πρωταθλήματος της Δ΄ Εθνικής κατηγορίας καθώς επικράτησε στο
κυριακάτικο απογευματινό ντέρμπι 25/11 στο γήπεδο του Δωρίου (σ.σ. το δημοτικό στάδιο Μελιγαλά θυμίζει γεφύρι της Άρτας...) επί της Δόξας Ν. Μανολάδας με σκορ 2-1
και ανέπνευσε βαθμολογικά! 2-1 Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ... Από κει και πέρα, στο αγωνιστικό μέρος οι «κυανόλευκοι» του Γιώργου Μηλίτση, που είχαν τη θερμή συμπαράσταση 300 και πλέον οπαδών τους, από τους οποίους και
60-70 εκδρομείς της ηλιακής ομάδας, στο 5ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου ο «δαιμόνιος» Κάνιστρας πέτυχε το 1-0, στο 60ο λεπτό ο Μουρούσιας απώλεσε πέναλτι που απέκρουσε
ο γκολκίπερ Κωνσταντινόπουλος, στο 80΄οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Δημητρακόπουλο, και τρία λεπτά αργότερα ο Κουλόπουλος σημείωσε το 2-1, που
πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους συμπαίκτες του, αλλά και του φίλους του Εθνικού που παραληρούσαν στην κερκίδα. Επίσης, θα πρέπει να επισημάνουμε ότι ο νεαρός και πολλά υποσχόμενος τερματοφύλακας του Εθνικού Τάσος Χριστόπουλος, πραγματοποίησε όπως και στην αναμέτρηση
με το Πάμισο συγκλονιστική εμφάνιση, βοηθώντας τα μέγιστα όπως και οι συμπαίκτες του, στη μεγαλειώδη εμφάνιση και νίκη του Μελιγαλαίϊκου συγκροτήματος. ΓΚΕΛΕΣ...ΓΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ-ΕΡΑΝΗ Αντίθετα, οι άλλες δύο μεσσηνιακές ομάδες του Παμίσου και της Εράνης, γνώρισαν βαριές ήττες εκτός έδρας με σκορ 3-0. Οι Φιλιατρινοί αγωνίσθηκαν στο Πανόπουλο χωρίς τον έμπειρο αμυντικό Βασίλη Αλεβίζο που ήταν τιμωρημένος, κόντρα στην πρωτοπόρο τοπική ομάδα, η οποία
επικράτησε σε ρυθμό ρελαντί και σκόρερ τους Θωνιάτη με πέναλτι πριν συμπληρωθεί το α΄ ημίωρο το 1-0, στο 58ο ο Μπρής που είχε φορέσει παλιότερα και τη φανέλα της
Μαύρης Θύελλας το 2-0 και στο 66ο λεπτό Γκέρτσος το 3-0. Ο Πάμισος αγωνίσθηκε με ελλείψεις στα Βραχνέικα χωρίς τους Νίκο Κατσίποδα και Σωτήρη Δημητρακόπουλο, όπου η ομάδα του Διαγόρα νίκησε 3-0, ενώ τα τέρματα
πέτυχαν οι Νάτσης δυο και Σχοινάς ένα. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-6ος ΟΜΙΛΟΣ Εθνικός Μελιγαλά-Δόξα Ν. Μανολάδας 2-1 Διαγόρας Βραχνέικων-Πάμισος Μεσσήνης 3-0 Π.Φ.Ο. Πανόπουλο-Εράνη Φιλιατρών 3-0 Εθνικός Σαγέικων-Ατρόμητος Λάππα Παναρκαδικός-Αχαϊκή 1-1 H ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕ 5 ΑΓΩΝΕΣ 1. Πανόπουλο 13 2. Παναρκαδικός 9 3. Ατρόμητος Λάππα 9 4. Εθνικός Μελιγαλά 8 5. Εθνικός Σαγέικων 8 6. Διαγόρας Βραχνέικων 7 7. Πάμισος Μεσσήνης 6 8. Δόξα Ν. Μανολάδας 3 9. Αχαϊκή 2 10.Εράνη Φιλιατρών 1 Η ΠΡΟΣΕΧΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Aτρόμητος Λάππα-Εθνικός Μελιγαλά Πάμισος Μεσσήνης-Δόξα Ν. Μανολάδας Εράνη Φιλιατρών-Διαγόρας Βραχνέικων Αχαϊκή-Εθνικός Σαγέϊκων Παναρκαδικός-ΠΦΟ Πανόπουλο