google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Νίκη Εράνης με 1-0 για το Κύπελλο της Μεσσηνίας

Νίκη Εράνης με 1-0 για το Κύπελλο της Μεσσηνίας

Με γκολ από κόρνερ στο 65ο λεπτό, του Κώστα Λυμπερόπουλου και την βοήθεια του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων η Εράνη κέρδισε το Μάνεσι με 1:0 στα Φιλιατρά για την Β΄φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας.
Με πολλά νέα πρόσωπα στην σύνθεσή της η Εράνη, είχε πολλές ευκαιρίες να αυξήσει το σκορ, αλλά η τελική προσπάθεια και οι επεμβάσεις του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων κράτησαν το 1:0.
Με πολλές εναλλαγές της μπάλας και καλούς συνδυασμούς μεταξύ των παιχτών, η ομάδα με το νέο ρόστερ αλλά και την εμπειρία των παλιών, δείχνει να βαδίζει σε καλό δρόμο στην δύσκολη ποδοσφαιρική χρονιά που ξεκίνησε σήμερα.
Ο Κώστας Λυμπερόπουλος με την είσοδό του στο β΄μέρος έδωσε νέα πνοή στην ομάδα και τρία λεπτά μετά το 1:0, κέρδισε πέναλτι όταν ανατράπηκε μέσα στην περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο νεαρός Αντώνης Σταθόπουλος, ο οποίος δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και έτσι παρέμεινε το 1:0.