google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Α ΤΟΠΙΚΗ: Στείρο 0-0 ο Α.Ο.Κ. με τον Πανθουριακό

Α ΤΟΠΙΚΗ: Στείρο 0-0 ο Α.Ο.Κ. με τον Πανθουριακό

ΚΟΛΛΗΣΕ στο στείρο 0-0 για το Πρωτάθλημα της Α τοπικής κατηγορίας ο Α.Ο. Κυπαρισσίας με τον Πανθουριακό στο γήπεδο του Γυμνασίου, με ηχηρές απουσίες εξαιτίας του τραυματισμού σημαντικών αμυντικών και επιθετικών αλλά η Ομάδα απέδειξε ότι μπορεί να τα καταφέρει χάρη στην καλή ψυχολογία που έχει καλλιεργηθεί εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου.
Συγκεκριμένα με τις απουσίες των Μοροσάνου, Λυδιώτη και άλλων τραυματιών αγωνίστηκε αυτή την φορά ο Α.Ο.Κ χαλαρώνοντας ωστόσο στο 1ο ημίχρονο του αγώνα χάνοντας αρκετές απουσίες και σέντρες για να διειεσδύσουν στην αντίπαλη εστία. Ο ρυθμός κινήθηκε πιο δυνατά στην επανάληψη όπου η μπάλα διατηρήθηκε περισσότερο στην κατοχή των παικτών της Κυπαρισσίας χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να τρυπώσουν στο τέρμα της Θουρίας ιδίως μετά απο πλάγιες φάσεις και φάουλ. Αλλαγές σημειώθηκαν ιδίως στο 75 με τον Τριπόδη χωρίς να αλλάξουν οι ισορροπίες μεταξύ των αγωνιζομένων στα τελευταία λεπτά του αγώνα καθώς ο διαιτητής έδωσε μικρή παράταση εξαιτίας των καθυστερήσεων. Το κλίμα ήταν τεταμένο με τις οδηγίες του Μιχάλη Ζάγκου να είναι συγκεκριμένες προς τους παίκτες, ωστόσο φάνηκε ότι ο Κιουτάκ αγωνιζόταν μόνος του με ελάχιστες εξαιρέσεις. Οι απουσίες έδιεξαν τις αδυναμίες της Ομάδας οι οποίες όμως δεν αλλάζουν τα δεδομένα καθώς τα επόμενα 3 παιχνίδια θα τον αναδείξουν Πρωταθλητή με όλη την σύνθεση να δίνει τις επόμενες μάχες.