google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Η ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 5- 0 ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΛΛΟΥ ΑΓΡΑ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΑΤΣ

Η ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 5- 0 ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΛΛΟΥ ΑΓΡΑ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΑΤΣ

Σε ένα πολύ δυνατό φιλικό εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου η Κυπαρισσία επικράτησε με 5-0 εκτός έδρας του Τέλλου Άγρα. Στο πρώτο μέρος η διαφορά δυναμικότητας ήτα σαφής με την ομάδα της Κυπαρισσίας να δημιουργεί αρκετές καλές φάσεις μπροστά απ’ την εστία του Τέλου Άγρα και κατάφερε να προηγηθέι νωρίς στο σκορ, μόλις στο δεύτερο λεπτό, με πλασέ του Παναγόπουλου ενώ δυό λεπτά αργότερα η ομάδα της Κυπαρισσίας κέρδισε πέναλτι με τον Καμποσιόρη και ανέλαβε την εκτέλεση του ο Μιλοσέφσκι όπου έκανε το 0-2. Σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Τέλου Άγρα μπήκε πιο δυνατά ισορρόπησε το παιχνίδι όμως στο 65′ ο Παναγόπουλος με ωραίο δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ ο ίδιος παίκτης αργοτέρα έκανε το 0-4 και ο Μανδραπήλιας διαμόρφωσε το τελικό 0-5. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σταύρος Λάμιας με βοηθούς τους κ.κ. Καυκά και Μιχαλόπουλο.
 ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Τσώλης (46΄Σταθάς), Πότσης, Γεωργόπουλος, Καμπύλης, Συκαλιάς, Κολεζνιτσένκο, Πετρόπουλος, Παγώνης, Γκότσης (Χούτος), Φιλόπουλος, Μαξ (35’ λ. τρ. Γεωργακόπουλος).
 ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Αθανασόπουλος, Ανδουτσής,. Ζαφείρης, Ντιόπ, Αργυρόπουλος, Γαργαρ’ώνης, Δημητρουλόπουλος, Μιλοσέφσκι, Κόλλιας, Καμποσιώρης, Παναγόπουλος (Αντωνόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Μανδραπήλιας). Πηγή: gargalianoionline.gr