google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Διαμαντόπουλος «Έπρεπε να κερδίσουμε και τα καταφέραμε»

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Διαμαντόπουλος «Έπρεπε να κερδίσουμε και τα καταφέραμε»

Στις νίκες επέστρεψε η Εράνη Φιλιατρών που επικράτησε στην έδρα της με 2-0 του Ολυμπιακού Καλαμάτας. Οι Φιλιατρινοί μέσα σε 2 λεπτά κατάφεραν να πετύχουν 2 γκολ και να πάρουν τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς. Ο Στέλιος Διαμαντόπουλος, που πέτυχε το πρώτο γκολ, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής:
«Το παιχνίδι με τον ολυμπιακό έπρεπε να το κερδίσουμε για λόγους βαθμολογικούς κ ψυχολογικούς…προερχόμασταν από μια ήττα κ βάση του προγράμματος που έρχεται η νίκη ήταν μονόδρομος…αυτό ίσως μας αγχώσε και μπήκαμε λίγο μουδιασμένοι στο παιχνίδι…είχαμε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να καταφέρουμε να απειλήσουμε ουσιαστικά…στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πιο δύνατα δείξαμε ότι θέλαμε πιο πολύ το παιχνίδι κ σταθήκαμε τυχεροί καθώς τα δύο γκολ μπήκαν απανωτά κ έφυγε το άγχος από πάνω μας…Τώρα όσον αφορά το παιχνίδι με τον Πάμισο σίγουρα αντιμετωπίζουμε μια από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας κ το παιχνίδι θα είναι πολύ δύσκολο…Εμείς θα ετοιμαστούμε κατά την διάρκεια της εβδομάδας για αυτό το παιχνίδι και θα πάμε για να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα».