google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Εράνη Φιλιατρών-Ολυμπιακός Καλαμάτας 2-0

Εράνη Φιλιατρών-Ολυμπιακός Καλαμάτας 2-0

Μετά την προηγούμενη ήττα της η Εράνη κέρδισε σήμερα 2-0 τον Ολυμπιακό Καλαμάτας.Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο και μοιρασμένο ανάμεσα στις δύο ομάδες  με ίσες ευκαιρίες για γκόλ από τους παίχτες Μοροσάνο 8′ και Κιούτακ 19′-36′ Εράνη και Αργάνης 13′, Φουρναράκος 20′ και Αλεξανδρόπουλος 23′ Ολυμπιακό .
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά θεαματικό,μέσα σε τέσσερα λεπτά είχαμε ακύρωση γκόλ στο 73′ του Κιούτακ,στο 75′ σκοράρει για την Εράνη ο Διαμαντόπουλος που αποδείχτηκε η καλύτερη αλλαγή και τέλος στο 76′ ο Κόλλιας γράφει το 2-0 μετά από εκτέλεση πέναλντυ.
Μετά από αυτή την νική η ψυχολόγια των παιχτών ανέβηκε και ελπίζουν σε περισσότερες νίκες.
Οι ομάδες κατέβηκαν στο γήπεδο με τις εξής συνθέσεις.
DSC02676_1280x800
Εράνη Φιλιατρών:(Παναγιώτου) Αθανασόπουλος, Αλεξανδρόπουλος (Μιχαλακόπουλος 82′), Γιαννής, Αλμπάν, Μπεγλεκτσής, Κώτσος, Νικολόπουλος(Διαμαντόπουλος 71′), Μοροσάνο(Αναστασόπουλος 89′), Κιούτακ, Κόλλιας, Χρονόπουλος.
Ολυμπιακός Καλαμάτας:(Τσίκινης) Μάρης, Παπαλέξης, Αργάνης, Μιντζήρας, Τζίφας, Αλεξανδρόπουλος (Xhaferri 78′), Φουρναράκος, Γκότσης(Θεοδωρόπουλος 57′), Μαρούδας, Cavalias, Μπάλλας.
Τον αγώνα σφίρηξε ο Τσεκουράς με βοηθούς τον Βρυώνη και Γιαννέτσο.