google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΑΣ Τριφυλίας - Εράνη Φιλιατρών 61 - 68 με όμορφο παιχνίδι

ΑΣ Τριφυλίας - Εράνη Φιλιατρών 61 - 68 με όμορφο παιχνίδι

Την τρίτη Νίκη της στο πρωτάθλημα της Γ' κατηγορίας Ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ πέτυχε χθες το απόγευμα το τμήμα basket της Εράνης (φωτό αρχείου) κερδίζοντας μέσα στο κλειστό της Κυπαρισσίας τον Α.Σ. Τριφυλίας με σκορ 61 - 68. Η Εράνη παραμένει αήττητη στο νέο πρωτάθλημα και με την χθεσινή Νίκη της επιβεβαίωσε ότι παραμένει το αφεντικό της Τριφυλίας τιμώντας το μεγάλο όνομα της Εράνης αλλά και της φανέλας της. Το χθεσινό παιχνίδι ήταν ένα δυνατό μάτς με πολλές και συχνές εναλλαγές του σκορ αλλά και μεγάλη ένταση στον πάγκο των γηπεδούχων. Χαρακτηριστική ήταν η επίθεση που δέχτηκε στην 4η περίοδο 4 περίπου λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο προπονητής της Εράνης Γιώργος Γριβοικωστόπουλος από τον προπονητή του ΑΣ Τριφυλίας Παναγιώτη Χήναρη με ύβρεις και παρολίγον χειροδικία.
Η φάση έγινε περίπου 4 λεπτά πρίν το τέλος του αγώνα και ενώ η Εράνη βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 8 πόντους διαφορά. Μετα απο άστοχο σουτ των γηπεδούχων ο Μητρόπουλος φεύγει στον αιφνιδιασμό και λίγο πρίν το σουτ δέχεται αντιαθλητικό φάουλ από παίκτη του ΑΣ Τριφυλίας (σπρώξιμο στην μέση). Ακολούθησαν διαμαρτυρίες τόσο από κόσμο όσο και από τον πάγκο της Εράνης και εκεί ο Παναγιώτης Χήναρης επιτέθηκε φραστικά αλλά και κινούμενος απειλητικά εναντίον του Γιώργου Γρινβοκωστόπουλου. Ευτυχώς παρενέβησαν οι ψυχραιμότεροι και απετράπησαν τα χειρότερα. Πολυτιμότερος παίκτης του Αγώνα ο Βασίλης Αθανασόπουλος που πέτυχε 18 πόντους και ο Αιμήλιος Σταματόπουλος με 16
Τα 10λεπτα: 10 - 13 , 27 - 29 , 46 - 49 , 61 - 68 Στο τέλος του Αγώνα ζητήσαμε απο τον Γιώργο Γριβοκωστόπουλο να μας πει για την φάση με τον προπονητή του ΑΣ Τριφυλίας αλλά δεν θέλησε να πει τίποτα στην Κάμερα παρα μόνο ότι δεν θέλει να δώσει συνέχεια στο περιστατικό και επιστρέφει στον Παναγιώτη Χήναρη τους αήθης και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς προς το πρόσωπο του. Χαρακτηρισμοί που δεν συνάδουν με προπονητή και εκπαιδευτικό. filiatranews