google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Έμεινε στο 0-0 ο Α.Ο.Κ. με την Αβία σε ένα μέτριο παιχνίδι

Έμεινε στο 0-0 ο Α.Ο.Κ. με την Αβία σε ένα μέτριο παιχνίδι

Τη νίκη της αγωνιστικής, στο πλαίσιο της 26ης μέρας στην Α΄ Μεσσηνίας, πέτυχε την Κυριακή το απόγευμα ο Αστέρας Αρφαρών, στην αναμέτρηση με τον Α.Ο. Διαβολιτσίου και σκορ 0-1 στην έδρα των «νερατζούρι». Το πολύτιμο τέρμα για τους "κυανόλευκους" του Αστέρα πέτυχε ο Καπόγλης με φοβερό γκολ πριν συμπληρωθεί το α΄ημίωρο, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Από κει και πέρα, η έκπληξη έγινε στην Κυπαρισσία, όπου το δυναμικό συγκρότημα της Α.Ε Αβίας στη "μάχη" που δίνει για τη παραμονή στην κατηγορία, απέσπασε πολύτιμο βαθμό 0-0 στην αναμέτρηση με το συγκρότημα της αρκαδιάς! Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις οι πρωταθλητές του Μεσσηνιακού (σ.σ. με τη σκέψη στα μπαράζ ανόδου στη Γ΄Εθνική) επικράτησαν εύκολα επί του Αίαντα με 4-0 και σκόρερ τους Χελά στο 5ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου το 1-0, στο 12ο ο Τσουλάκος το 2-0, στο 31ο ο ίδιος παίκτης με εύστοχο κτύπημα πέναλτι, ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0, και στο 84ο λεπτό ο Αργυρόπουλος το 4-0. Στο γήπεδο του ΚΤΕΛ «Γιώργος Λουκαρέας» οι ερυθρόλευκοι του Ηλία Παπακωνσταντίνου δεν «χαρίσθηκαν» στον Α.Ο. Μεθώνης που φλεγόταν για βαθμούς, και το σφύριγμα της λήξης από τον έμπειρο ρέφερι Δημήτρη Γιαννόπουλο τους βρήκε νικητές με 3-0. Στο 31ο ο Πουλάκος το 1-0, στο 62ο λεπτό ο Πανταζής το 2-0 και στο 85ο λεπτό και πάλι ο Πανατζής με πέναλτι το 3-0. Παράλληλα, στην Α΄κατηγορία το βράδυ του Σαββάτου ο Α.Ο. ΦΑΡΑΙ με «εκτελεστή» τον Ροβολή νίκησε 1-0 τον Δωριέα, και η Ομόνοια με το ίδιο σκορ 0-1 άλωσε τον Α.Ο. Ασπρόχωμα στο Κορδία και σκόρερ τον Φιλανδριανό!