google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Τέλος στο πρωτάθλημα, ο ΜΓΣ 1-0 τον Α.Ο. Κυπαρισσίας...

Τέλος στο πρωτάθλημα, ο ΜΓΣ 1-0 τον Α.Ο. Κυπαρισσίας...

Ο Μεσσηνιακός επικράτησε στην έδρα του επί του Α.Ο. Κυπαρισσίας με σκορ 1-0, στο σημερινό 13/2 ντέρμπι κορυφής της Α΄ Μεσσηνίας, που διεξήχθη το απόγευμα στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Κωνσταντόπουλος, με καρφωτή κεφαλιά στο 33ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου, ύστερα από εκτέλεση φάσου του Καλογερόπουλου. Aντίθετα, το συγκρότημα της αρκαδιάς άγγιξε την ισοφάριση στον 82ο λεπτό όταν σε φάουλ του Λυδιώτη η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του υψηλόσωμου γκολκίπερ (σ.σ. ύψος 1,98μ.) του ΜΓΣ Κόκκαλη που αποκτήθηκε το καλοκαίρι «δανεικός» από τον Ατρόμητο Περιστερίου.

ΠΑΡΩΝ Ο ΤΑΣΟΣ ΜΗΤΡΌΠΟΥΛΟΣ…
Στην εξέδρα των επισήμων του ΜΓΣ, βρέθηκε και ο βετεράνος άσος του Ολυμπιακού Τάσος Μητρόπουλος, ο οποίος το τελευταίο διάστημα δραστηριοποιείται επιχειρηματικά στη Μεσσηνιακή πρωτεύουσα, με την καλαματιανή σύζυγό του Νένα Χρονοπούλου, χωρίς όμως να μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από τους επίδοξους πρωταθλητές του Μεσσηνιακού, οι οποίοι παρότι ξέφυγαν 12 βαθμούς από τον 2ο του βαθμολογικού πίνακα Α.Ο. Κυπαρισσίας, δεν ικανοποίησαν με την αγωνιστικότητα που έδειξαν.
ΕΝΗΜΕΡΟΣ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
Ο πρόεδρος του Μεσσηνιακού Σταύρος Παπαδόπουλος, ο οποίος βρίσκεται για επαγγελματικές ασχολίες στο εξωτερικό, είχε συνεχή τηλεφωνική επικοινωνία στην διάρκεια του αγώνα, με τον επικεφαλής του ποδοσφαιρικού τμήματος Δημήτρη Τσάκωνα. Επίσης, στην φάση της επιτυχίας του πρώτου τέρματος των «πρασίνων», με την συμπλήρωση του α΄ ημίωρου, ζητούσε μάλιστα να μάθει, από τον στενό συνεργάτη του, σε ποια εστία επετεύχθη το γκολ!
Εύκολο έργο είχε ο διαιτητής Ηλίας Αλεξέας και οι συνεργάτες του Αθανασοπούλου και Κότσαρης.
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: (Δημήτρης Τσάκωνας), Κόκκαλης, Κουλουράς, Δασκαλάκης, Κουρεντζής, Ι. Καλογερόπουλος, ΙΙ. Καλογερόπουλος (70΄Μπεγέτης), Κωνσταντόπουλος, Αργυρόπουλος, Χελάς (75΄Δημόπουλος), Τσουλάκος, και Αθανασόπουλος.
A.O. KYΠΑΡΙΣΣΙΑΣ (Τάκης Παναγόπουλος) Ντουγέρογλου, Ανδρουτσής, Αναγνωστόπουλος, Σταματόπουλος, (72΄Γιαννόπουλος), Γαργαρώνης, Ανδρεόπουλος, Σούπουλι, Μοροσνάνου (55΄Λυδιώτης), Maracine, Άλμπαν (65΄Χρονόπουλος), και Δασκαλάκης.