google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Νίκες για Εράνη και ατυχία για τον Α.Ο.Κ. στο Κύπελλο

Νίκες για Εράνη και ατυχία για τον Α.Ο.Κ. στο Κύπελλο

Νίκη με 4-2, σημείωσε την Κυριακή το βράδυ η περσινή κυπελλούχος Μεσσηνίας Εράνη Φιλιατρών, η οποία νίκησε στο αθλητικό κέντρο του Κορδία επί του Α.Ο Ασπροχώματος με 2-4.  Όσον αφορά τον χορό των τερμάτων, τα γκολ σημείωσαν οι Σπυρόπουλος 8ο, Ανδρώνης 18ο, Σταθόπουλος 23ο και Κόλλιας 54ο λεπτό, ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Φίλιος 30ο και Δημητρίου 70ο λεπτό.

Επίσης ο διαιτητής Γιώργος Μπλάνας κοκκίνισε τον ποδοσφαιριστή Γιάννη της Εράνης για επικίνδυνο παίξιμο, η οποία στην φάση των «4» θα τεθεί αντιμέτωπη του Μεσσηνικού, ο οποίος απέκλεισε το απόγευμα στα πέναλτι με 2-4 τον Α.Ο. Κυπαρισσίας στο γήπεδο της αρκαδιάς, ενώ ο κανονικός αγώνας και η παράταση έληξε 0-0.