google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 1ο Κύπελλο Δίαθλου Κυπαρισσία

1ο Κύπελλο Δίαθλου Κυπαρισσία

Διεξήχθη το πρώτο Cup series Διάθλου στην Κυπαρισσία στις 19/2/2012 με μεγάλη επιτυχία.
Γνωριμία με ένα από τα ταχύτερα αναπτυσσόμενα αθλήματα στον κόσμ
ο είχαν την ευκαιρία να κάνουν τα μέλη του ΣΔΥ Μεσσηνίας που βρεθήκαν την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου στην πάντα φιλόξενη Κυπαρισσία για τον πρώτο αγώνα διάθλου που διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία ο ναυταθλητικός όμιλος Κυπαρισσίας υπό την αιγίδα της Ε.Ο.Τρι. Το πρόγραμμα ξεκίνησε με τους μελλοντικούς πρωταθλητές που έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και γέμισαν με χαμόγελα τους γονείς - θεατές που καμάρωσαν τα παιδιά τους .Η συνέχεια δόθηκε με την εκκίνηση του μεγάλου αγώνα (5-23-2.5χλμ) όπου νικητής αναδείχτηκε ο Γρηγόρης Σκουλαρίκης που ήταν και ο μόνος που έκανε λιγότερο από μια ώρα . Στις γυναίκες η Μαρία Καμισάκη πήρε την πρωτιά χωρίς να απειληθεί .
Για το ΣΔΥ Μεσσηνίας η Καλλιόπη Μαντζουνέα πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία της και τη 2η γενικής ενώ συμμετείχαν και οι Κώστας Δρακουλάκος , Νίκος Καρδακάρης και Πάνος Σαραντέας .