google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Γκέλα του Α.Ο.Κ με 1-2 ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό Καλαμάτας

Γκέλα του Α.Ο.Κ με 1-2 ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό Καλαμάτας

ΓΚΕΛΑ του Α.Ο Κυπαρισσίας στην έδρα του μετά από 9 συνεχόμενες νίκες σε ένα παιχνίδι που όμοιό του δεν έχουμε συναντήσει με απίστευτες φάσεις, χαμένες ευκαιρίες και τεντωμένα νεύρα εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου. Η ημέρα τελικά δεν δικαίωσε τους γηπεδούχους αφού ήταν σε γενικές γραμμές άτυχοι και αισθάνονται ότι αδικήθηκαν από την άσχημη διαιτησία Νίκα στον οποίο υπήρξαν πολλές φραστικές επιθέσεις κατά την διάρκεια του 90λεπτου εξαγριώνοντας τον φίλαθλο κόσμο.
Στο παιχνίδι για γερά νεύρα ο Α.Ο.Κ. μπήκε με δυνατό ρυθμό αλλά δεν κατάφερε να διαπεράσει την άμυνα του Ολυμπιακού Καλαμάτας ενώ μετά από πάσα στην μικρή περιοχή και λάθη στην άμυνα του Α.Ο.Κ. δεν κατάφερε να τελειώσει την φάση ο Παππάς με αποτέλεσμα στο 28 περίπου να σημειωθεί το 0-1 για τους φιλοξενούμενους σκόρ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο ενώ οι διαμαρτυρίες και η ένταση ήταν αρκετή...
Στην επανάληψη ο Α.Ο.Κ άλλαξε ρυθμό κάνοντας γρήγορη κατοχή της μπάλας με αποτέλεσμα μετά από πλάγιο και σουτ του Παναγιωτακόπουλου, κοντά στο Μπεγκλέτση ο Κιουτάκ βρήκε την ευκαιρία και σούταρε από κοντινή απόσταση στο 58 περίπου κάνοντας την ισοφάριση και το εκπληκτικό 1-1. Ωστόσο μετά από νέα φάση και εκτέλεση φάουλ οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύθηκαν κενά στην άμυνα της Κυπαρισσίας, ο τερματοφύλας βγήκε δεξιά για να πιάσει τη μπάλα, την απέφυγε, αλλά μετά από λίγο σε άδεια εστία ο Ολυμπιακός διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα που ήταν το 1-2. Πάντως ο ΑΟΚ ήταν άτυχος αφού έχασε 5 τουλάχιστον μεγάλες ευκαιρίες στο 52, στο 75 και στο 80 όπου σε μια περίπτωση η μπάλα έκανε γκέλα κοντά στη γραμμή του τέρματος των φιλοξενουμένων και πέρασε από το οριζόντιο δοκάρι, ενώ η δοκιμασία κράτησε ακόμα και στο 4λεπτο των καθυστερήσεων. Ατυχία επικαλέστηκε ο Προπονητής του ΑΟΚ κ. Παναγόπουλος ο οποίος μίλησε για σοβαρά παραπτώματα από την διαιτησία και φάσεις που δεν κρίθηκαν δίκαια, ενώ ο προπονητής του Ολυμπιακού δήλωσε ότι ο ΑΟΚ είναι μια πολύ καλή ομάδα που έχει πάθος και το αποτέλεσμα κρίνεται πολλές φορές στις φάσεις της στιγμής. Μάλιστα οι 2 προπονητές τα είπαν στον τέλος του αγώνα σε φιλικό κλίμα καθώς μεταξύ του υπάρχει αλληλοσεβασμός και έδειξαν fair play...
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Παππάς, Μπεγκλέτσης, Μαργαρώνης, Συγγέρης, Μαργαρώνης, Λυδιώτης, Σταματογιανόπουλος, Αλμπάν, Μανδραπήλιας, Παναγιωτακόπουλος, Κιουτάκ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Νιάρχος, Μπαλαλάς, Κωσταράκης, Πιχιγιόνι, Αργάνης. Καρδάσης, Πουλάκος, Δουρούμης, Τζίφας, Ντανούσι, Κουρουπής