google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Πατησε γερά ο Α.Ο.Κ με το 2-0 κόντρα στο Ζαβλάνι

Πατησε γερά ο Α.Ο.Κ με το 2-0 κόντρα στο Ζαβλάνι

Τα έδωσε ο Α.Ο.Κ στο παιχνίδι με το Ζαβλάνι όταν στο 53ο λεπτό μετά από έξοχη σέντρα του Ανδρουτσή ο Μοροσάνου βρήκε την ευκαιρία και με τέλειο πλασέ βρήκε τα δίχτυα των αντιπάλων κάνοντας το 1-0 ξεσπώντας η κερκίδα σε χειροκροτήματα καθώς το γήπεδο είχε αρκετό κόσμο που παρακολούθησε την συνάντηση.
Όμως ο Μοροσάνου τραυματίστηκε στο πόδι και αναγκάστηκε να αποχωρήσει κοντά στο 75 κάνοντας αλλαγή ο προπονητής Νίκος Αντωνόπουλος προκειμένου να τον ξεκουράσει και στη θέση του μπήκε ο Σταματόπουλος που τα κατάφερε περίφημα, ενώ νωρίτερα στο 60 λεπτό σημειώθηκε και η πρώτη αλλαγή του αγώνα όταν βγήκε ο Ανδρουτσής και την θέση του πήρε ο Μπούρδος που έπαιξε τέλεια. Ακολούθως ο Α.Ο.Κ. είχε ρέντα και στο 84ο λεπτό μετά από αλλεπάληες κρούσεις στην αντίπαλη άμυνα και σέντρα ο Δαραμάρας έκανε το 2-0 αφού η ευκαιρία ήταν ιδανική για τέρμα. Το απόγευμα έκλεισε με καλή σοδειά για τους κιτρινόμαυρους που πλέον έχουν ένα ακόμα εντός έδρας παιχνίδι την Κυριακή.