google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ – ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 6-1. Εύκολο τρίποντο άλλα χωρίς αντίκρισμα

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ – ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 6-1. Εύκολο τρίποντο άλλα χωρίς αντίκρισμα

Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η Κυπαρισσία που επικράτησε στην έδρα της με 6-1 του ΑΟ Διαβολιτσίου. Η ομάδα του Παναγιώτη Παναγόπουλου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης άλλα χωρίς αντίκρισμα μιας και ο Πάμισος νίκησε το Φαραί με 2-1 στην Καλαμάτα και παρέμεινε στην πρώτη θέση.Από την άλλη, ο ΑΟ Διαβολιτσίου γνώρισε βαριά ήττα σήμερα και το επόμενο παιχνίδι που ακολουθεί με το Φαραί εντός έδρας να έχει πάρει χαρακτήρα τελικού και για τις δύο ομάδες αφού όποιος χάσει αποχαιρετά την κατηγορία.Στο αγωνιστικό μέρος, στο 20′ ο Γαργαρώνης έκανε το 1-0, ενώ στο 38′ ο Μιτρόφ το 2-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.Στο δεύτερο μέρος, στο 61′ ο Στρέπι το 3-0 ενώ στο επόμενο λεπτό ο Καπόγλης μείωσε σε 3-1. Στο 66′ ο Σιγέρης το 4-1, στο 80′ ο Ανδρουτσής το 5-1 ενώ στο 86′ ο Σιγέρης και πάλι διαμόρφωσε το τελικό σκορ (6-1).Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νίκας, με βοηθούς τους Τσίρμπα και Αδαμόπουλο.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΟ Κυπαρισσίας: Ντουγέρογλου, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Σταματόπουλος (46′ Κωνσταντόπουλος), Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Μιτρόφ, Σιγέρη, Στρέπι, Μητρόπουλος (74′ Γαλάνης), Μανδραπήλιας (46′ Δαλαβούρας).
ΑΟ Διαβολιτσίου: Μερκούρη, Π. Δημητρίου, Μαυροειδάκος (35′ Θεοδωρόπουλος), Ζερίτης (75′ λ. τρ. Κουπούζος), Παπαγεωργίου (58′ Καπόγλης), Γεωργαντάς, Θ. Δημητρίου, Δασκαλάκης, Παπαδόγιαννης, Αθανασόπουλος, Βεργόπουλος.